Faydalı Bilgiler

Negatif iyonlar Havayı Nasıl Temizler

Negatif-iyonlar-Havayı-Nasıl-Temizler

Negatif İYON Jeneratörü:

Negatif iyonlar havadaki vitamin olarak adlandırılır. Havanın kurumasıyla dengede olan Negatif (-) iyon ile pozitif (+) iyonun dengesi, pozitif (+) iyon lehinde artarak bozulur.  Bu dengenin bozulmasının nedenleri arasında,  evde bulunan tüm elektrikli cihazlarımızın varlığı olduğu gibi, bozulan  dengeden dolayı sağlığımız kadar aynı zamanda bu cihazlar da olumsuz olarak etkilenir.

Eğer biz (-) negatif iyon solursak hücrelerimizin metabolizmaları hızlanacak, yaşama ve dayanma gücümüz yükselecektir. Kanımız temizlenecek, sinir sistemimiz dengelendiği gibi yorgunluk ve bitkinliğimizin iyileşip düzeldiğini hissedeceğiz.

Negatif iyonların mucizelerinden bazıları öyle sıralanabilir; cilt kırışması, cilt bozuklukları, tansiyon, romatizmal ağrılar, çağımızın hastalığı kabul edilen, özellikle çocukları vuran astım ve alerjiler, nefes darlığı mikrobik enfeksiyonlar gibi pek çok rahatsızlığın hava kirliliği yönlü nedenlerini ortadan kaldırmaktadır.

Negatif iyonlar Havayı Nasıl Temizler ?

Negatif iyonlar negatif bir şarja sahip iken havadaki hemen hemen tüm partiküller pozitif bir şarja sahiptir. Havada yeteri kadar yüksek konsantrasyonda negatif iyon bulunduğunda negatif iyonlar gezici partikülleri çekerler. Bu durum havadaki partiküllerin çok ağır olmasına neden olur. Sonuç olarak partiküller havadan aşağı düşer ve sağlığa zararlı partiküllerin solunum sistemi içine çekilmesi önlenir. Böylece yaşadığımız ortamda ferahlık sağlar.

NEGATİF İYON JENERATÖRÜ ORTAMDAKİ HAVAYI  DOĞAL ŞARTLARDAKİ HAVAYA DÖNÜŞTÜRMEKTEDİR. DENİZ DAĞ VE ORMAN HAVASINI ODANIZA GETİRMEKTEDİR.

Columbia Üniversitesi ve New York Eyalet Psikiyatri Enstitüsü tarafından yapılan araştırmalarda yüksek yoğunlukta negatif iyon içeren ortamlar mevsimsel depresyon SAD, hastalığında antidepresan etkisi yapıyor. Negatif iyon içeren bir odada bakteri oluşumunun azaldığı polen, toz, mite, virüsler, sigara dumanı, hayvansal döküntüler, kokular ve toksik kimyasal buharların da çökeltildiği görülmüş.

Negatif iyonlar oksijenin beyine ulaşmasına yardımcı oluyor, bu da daha dikkatli olmamıza, uyuklama halinden kurtulmamıza ve daha zinde bir zihne kavuşmamıza yardımcı oluyor. Ayrıca negatif iyonlar bizi havadaki mikroplardan koruyabilir ve aksırma öksürme oranımızı azaltabilir. (Bknz: Negatif İyonun Yararları Beyin Kullanım Kılavuzu: Zihin ve Beyin Araştırmanın günlük kullanımdaki yeri kitabının yazarı ve Charlotte Kuzey Carolina’daki Uygulamalı Düşünsel Bilimler Merkezinin Araştırma Bölüm Başkanı Pierce J. Howard, PhD)

Negatif İyonlar Solunum Yollarına Bağlı Hastalıkları Önlemede Etkili:

İsviçre de bir tekstil üretim tesisinde yapılan araştırmada iki 60 metre karelik odaya negatif iyon makineleri yerleştirilmiş. Her odada 22 çalışan bulunuyormuş. Bir odada çalışma süresince negatif iyon makinesi açık konumda çalışır haldeyken diğer odadaki makine çalıştırılmamış. Ancak ikinci odadaki çalışanlar kendilerinin negatif iyonu arttırılmış bir odada olduklarına inanıyorlarmış. Altı ay süren bu araştırma sonunda negatif iyon makinesinin çalıştırıldığı odadaki çalışanlarda toplam 22 iş günü kaybı olmuş. Diğer odada ise toplamda 64 iş günü kaybı yaşanmış. Bir ay süren grip salgınında birinci grupta toplam 3 gün iş kaybı olurken, ikinci grupta toplam 40 gün iş kaybı yaşanmış. (Stark, 1971).

Bir İsviçre bankasında yapılan testte 309 kişi negatif iyon ile işlenmiş bir ortamda çalışırken, 362 kişiden oluşan ikinci bir grup normal bir ortamda çalışmış. Takip eden aylarda birinci grupta grip, nezle, faranjit ve diğer solunum yolu hastalıklarından dolayı kaybedilen her iş günü için ikinci grupta 16 iş günü kaybı olmuş. (Soyka, 1991).

Surrey Üniversitesi tarafından Norwich Sendika Sigorta Grubu Merkez ofisinde yapılan bir araştırmada bilgisayar ve veri toplama departmanlarına sekiz negatif iyon üreten makine yerleştirilmiş. Testten önce bir ay süreyle araştırma ekibi kişilerin şikâyetlerini toplamış. Test süresince hastalık, baş ağrısı gibi belirtilerde %78 azalma görülmüş. Test sonunda Norwich Sendika organizasyonu iyon makinelerini satın almış. (Soyka, 1991).

Negatif İyonla Pozitif Bir Enerji ve Olumlu Bir Yaklaşım

Ev içi ortamlarda yoğun bir şekilde bulunan pozitif iyonlar aşırı serotonin salgılanmasına yol açar. Seratonin bedenin zihinsel, duygusal ve fiziksel stres ile baş edebilmesini sağlayan bir nöro iletkendir. Aşırı üretildiğinde öncelikle hiperaktivite yaratır ki bu da anksiyeteye yol açar ve bazen depresyona da sebep olabilir. Negatif iyon tedavisinin aşırı seratonin salgılanmasını önlediği ve bazı vakalarda depresyonu hafiflettiği görülmüştür. (Kreuger, 1957).

Negatif iyonlar bizim daha iyi bir uyku uyumamıza yardımcı olur. 1969 yılında Fransız bir araştırmacı seratoninin aşırı üretilmesinin uykusuzluğa ve kâbuslara yol açtığını göstermiş. Uyku bozukluğu yaşayan bir grup insanda negatif iyon yaratan bir hava temizleme cihazını kullandırmanın daha rahat uyumalarını sağladığını görmüştür. (Soyka, 1991).

Sigaranın Etkileri Negatif İyonla Azalıyor

Boğazımızda bulunan ve toksinlerin solunum yollarındaki hassas organlara geçmesine engel olan tüylerde sigara dumanının bıraktığı etkiyi yüksek dozda negatif iyon ile nötralize edebiliyoruz. Bu tüyler ne kadar hızlı hareket ederlerse o kadar etkili oluyorlar. Ancak sigara dumanı bunları yavaşlatıyor ve bedenin kansere yol açan kirlerden korunmasına engel oluyor. Yapılan testlerin sonucunda yüksek düzeyde negatif iyon içeren hava bu tüylerin hareketini tekrardan normale dönüştürüyor. (Soyka, 1991). A.B.D Ziraat Bakanlığı A.B.D. Ziraat Bakanlığı tarafından yürütülen bir araştırmada bir odayı iyonize etmenin toz oranını %52, bakteri oranını %95 azalttığı kanıtlanmıştır.

Doğayı yakınında hissetmek yaşamdan lezzet almanın en mükemmel yoludur.  Yapay zeka teknojisi ile  Türkiye’nin lider markası  MedAir size bu yolu gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir