MedAir-99 yapay zekaya sahip üstün teknolojisi ile Virüs ve Bakteriler karşısında her birisi tek başına etkili olan UVC lamba , HEPA filtre, Cold Catalyst filtre ve iyon jeneratörünü birlikte ve koordineli bir şekilde kullanmak suretiyle kesin olarak yok eder. Bunların etki mekanizmaları devam eden sorularda ayrı ayrı cevaplanmıştır.

Ultraviyole (kısaca UV), dalga boyu 10 ile 400 nm arasındaki ışınıma denir. Bu ışınlar güneş’ten dünyamıza ulaşan ışınlardır ve dalga boylarına göre UVA, UVB ve UVC olarak isimlendirilir. UVC bu ışınların en tehlikelisi (253,7 nM) olmakla birlikte dünyamıza sadece % 1.5 kadarı ulaşabilmektedir. Bu ölümcül etkili UVC ışınları insan, hayvan ya da bitkilere doğrudan temas etmemek kaydı ile hayatımızda önemli bir işlev yerine getirirler.

Günümüzde antibiyotiklere dirençli hale gelen virüsler ve bakteriler de dâhil olmak üzere tüm mikroorganizmalar UVC ışınları karşısında savunmasızdırlar.

UVC ampullerden yayılan UVC ışınları karşılarına gelen mikroorganizmanın DNA yapısına, saniyeler içinde hasar vererek üreme ve koloni oluşturma yeteneklerini yok ederek hızlı bir şekilde öldürürler.

Hepa Filtre – HEPA’nın anlamı High Efficiency Particulate Airfilter – yani son derece verimli partikül filtresidir ve ≥0.3μm partiküllerin %99.97’sini tutabilir.

Bu filtre, havayı virüs, solunabilir toz, ev tozu akarları, polen ve duman partiküllerinden temizlemekle kalmaz, yine havayı asbest, bakteri, çeşitli toksik tozlardan ve aerosollerden de korur.

Sahip olduğu bu üstün virüs ve bakteri tutuculuğu nedeniyle hepa filtreler, hastanelerin özel bölümlerinde (ortopedi ameliyathaneleri, immünsüprese hastaların yattığı ünitelerde) tercih edilmektedir.

MedAir Hava dezenfektasyon cihazlarımızın piyasadaki diğer hava temizleme cihazı adı altında satılan cihazlardan en önemli farkları; geniş etki alanı (70 m2), üstün ve sessiz (20 dB) emiş gücü (500 m3/H) kapasitesine sahip motoru , insanlı ortamda güvenle kullanılmasını sağlayan -sıfır sızdırmazlık- oranı, şık ve zarif tasarımı, yapay zeka teknolojisi kullanan hassas ve dokunmatik kontrol paneli başlıcaları olup diğer farklarını incelemek için burayı tıklayınız.

MedAir marka tüm hava temizleme ve dezenfektasyon cihazlarımız insanlı ortamda kullanılmak için üretilmiş, Avrupa standartlarında üretildiğine ilişkin CE sertifikasına sahip, ayrıca ISO belgeli bir üründür. %100 güvenlidir. MedAir dışında virüs ve bakterileri öldürdüğü iddiası ile açıkta ışıma yapacak şekilde dizayn edilerek satılan UVC lambaların insanlı ortamda kullanılması son derece tehlikelidir. Kanserojen ve ölümcül etkileri vardır. Dolayısı ile ancak insan olmayan ortamların dezenfektesi için kullanıma uygun olup, insanların mekana girdiği anda kapatılması gerektiğinden , kişilerin bulaşan diye tabir edilen virüs ve bakterileri birbirine bulaşmasını önleme noktasında etkinliğinden bahsedilemez.

Bu tür mekanların ozon ya da bu iş için özel imal edilen kimyasallar ile dezenfekte edilmesi son derece faydalı ve etkilidir. Ancak bu yöntemle siz sadece mekanı dezenfekte etmektesiniz. Dezenfekte olan mekana insanların dahil olması ile birlikte özellikle herhangi birisinin virüs bulaşanına sahip olduğu durumda bunu hava ve solunum yolu ile ortamdaki diğer kişilere bulaştırma riski devam eder. Yine bir aracın ya da asansörün dezenfekte edilmesi durumunda kişilerin mekandan virüs kapma riskini kaldırmış olsanız da o araca binen herhangi bir virürs taşıyıcı kişi ile aynı havayı soluyan diğer kişileri koruyamazsınız. Havanın anlık dezenfektasyonu için MedAir cihazı sizin en etkili yardımcınız durumundadır.
MedAir cihazının sahip olduğu konfigürasyonu, her biri kendi alanında uzman olan çok değerli Tıp Bilim adamlarının görüşleri ve ihtiyaçları değerlendirilmek suretiyle oluşturulmuştur. Bu şekilde konfigrasyonu oluşturulan cihazlarımız yine bu bilim adamlarımızın bizzat kendileri tarafından test edilmiş ve gerekli onayı alındıktan sonra üretimi gerçekleştirilmiştir. Bu durum MedAir markasını sağlık camiasında bir adım öne çıkaran en önemli husustur.

Kapalı ortam havasında ortam koşullarına bağlı olarak zararlı gazlar bulunmaktadır. Bina içi solunan havanın kirliliğine neden olan bu zararlı gazlardan biri olan “Radon”, insan sağlığını ciddi olarak tehdit eden radyoaktif bir elementtir. Binalardaki radon kaynağının büyük bir kısmı, binanın temelindeki toprak ve kayaçlar, Doğalgaz, içme suları, Yapı malzemelerdir.

Bazı araştırmalar çocukların solunumlarının daha hızlı olması ve fiziksel aktivitelerinin daha çok olması nedeniyle yetişkinlere oranla radondan daha çok etkilendiklerini göstermektedir [14, 24].
MedAir Hava dezenfektasyon cihazınız sizi sahip olduğu üstün teknolji ürünü filtre sistemi ile Radon tehlikesinden koruyacaktır. Bu konuda daha tetaylı bilgi edinmek için lütfen TIKLAYINIZ
Düzenli havalandırılmayan evlerde radon gazı oluştuğunu belirten Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meftun Ünsal, akciğer kanseri vakalarının yüzde 15’inin radon gazından kaynaklandığını dile getirmektedir.

Amerikan Çevre Koruma Dairesi, özellikle üçüncü kattan daha aşağıdaki evlerin radon gazı yönünden araştırılmasını önermektedir.

Hava temizleme cihazlarında bahsedilen m2 alanı cihazın etkili olduğu temizleme alanını gösterdiği düşünülse de bu tek başına yanıltıcı bir bilgidir. Örneğin Piyasada 70 m2 ye kadar alanı temizlediği iddiası ile tanıtımı yapılan bir cihazın diğer teknik verileri incelendiğinde dakikada 3 m3 hava temizlediği bilgisine rastlanmaktadır. Yani saate ancak 180 m3 hava temizleme motor gücüne sahiptir. Bu durumda siz 70 m2 odayı temizlediği bilgisi ile bu ürünü aldığınızda aslında 40 m2 de satte 500 m3 hava temizleyebilen başka bir üründen çok daha etkisiz bir ürün almış olmaktasınız. Eğer 70 m2 eşit alanı temizlediğini ifade eden 2 ürün var ise bunlar arasında 1 saatte daha fazla m3 temizleyen cihaz soluduğunuz havayı daha hızlı dezenfekte edeceğinden sizi havada bulunabilecek bakteri ve virüse maruz kalma ihtimaliniz olan süreyi diğerinden 3 kat azaltacaktır. MedAir, 1 satte 500 m3 hava emişe sahip üstün vesessiz teknoloji ile donatılmış olduğundan 70 m2 lik alanı sadece 21 dk, 35 m2 lik alanı 1o dk, 20 m2 bir alanı 6 dk da dezenfekte etmektedir.

Kullanım alanı çok yaygın olan formaldehit, sigara dumanı, yapıştırıcılar, gazyağı sobaları ve katalitik, temizlik, kozmetik malzemelerinde, oda spreyleri, mobilya ve dekorasyon malzemeleri, vb. ürünlerin hepsinde bulunmaktadır.

Formaldehit ‘in en büyük zararı ise kanser riski taşımasıdır. Uzmanlar yaptıkları açıklamalarda mobilyalarda bulunan formaldehit ‘in, nem ve ısı ne kadar fazla olursa ve eşya ne kadar yeni olursa havaya yayılma oranının o denli yüksek olduğunu ifade etmişlerdir. Kimyasal soluma yoluyla zarar veren bu madde yeni doğan bebekler için bu çok önemli risk taşır.

Yeni alınan mobilyalar ve dekorasyon malzemelerine dikkat etmek gerekir. Aksi durumda bebeklerin akciğer gelişiminde zarara yol açabilir. Formaldehit zararları ve neden olabileceği hastalıklara insan hayatının kalitesini bozan alerji, horlama ve sinüzit örnek gösterilebilir.

https://docplayer.biz.tr/7245154-Bazi-kapali-ortamlarda-formaldehit-etkilenimi.html